WRACAMY DO SZKOŁY PO OKRESIE PANDEMII I NAUCZANIA ZDALNEGO!!!

Drogi Uczniu!!!

 1. Nie bój się, że możesz mieć trudności po powrocie do szkoły. Przez rok mogło zajść wiele zmian
   u Twoich kolegów i nauczycieli – będziesz potrzebował czasu, aby się  do nich przyzwyczaić.

Pierwszy dzień pobytu w szkole będzie dniem bez podręczników i zeszytów. Będziesz miał czas, aby porozmawiać z nauczycielami, wychowawcą oraz z koleżankami i kolegami, wymienisz się doświadczeniami i uwagami z czasu zdalnego nauczania, będziesz uczestniczył w zabawach oraz warsztatach integrujących klasę.

 • Zaplanuj swój dzień i staraj się realizować swój plan. Takie podejście da Ci poczucie kontroli, spełnienia i osiągnięcia sukcesu.
 • Możesz mieć zaległości, dlatego też będziesz utrwalał wiedzę i umiejętności, które już posiadasz. Niewątpliwie przydadzą Ci się w tym zdobyte w czasie zdalnego nauczania umiejętności korzystania z TIK. Wymagania stawiane przed Tobą  przez nauczycieli będą adekwatne  do Twoich możliwości. Braki, podobnie jak inni, będziesz nadrabiał od następnego roku szkolnego, uczestnicząc
  w dodatkowych zajęciach edukacyjnych zorganizowanych na terenie szkoły. Czas powrotu do szkoły będzie okresem bez pisemnych sprawdzianów, testów, kartkówek i odpytywania. Twoje umiejętności i wiedza zostaną ocenione w trakcie aktywności na zajęciach. Twoje zeszyty przedmiotowe nie będą oceniane za czas nauczania zdalnego.
 • Czeka Cię nauka połączona z zabawą. Nauczyciele zadbają o to, aby na lekcjach było ciekawie – będą m. in. zabawy dydaktyczne, ćwiczenia relaksacyjne, praca grupowa, warsztaty edukacyjne,
  a także nauka w terenie na świeżym powietrzu.
 • Mów zaufanemu dorosłemu o swoich ewentualnych niepokojach i wątpliwościach związanych
  z powrotem do szkoły. Rodzice i nauczyciele są po to, aby Cię zrozumieć i Ci pomóc.
 • Staraj się zrozumieć i akceptować innych. Część koleżanek i kolegów może mieć problemy związane z powrotem do szkoły, być może mają inne od Ciebie opinie o obecnej sytuacji, może nawet bardzo zmienili się podczas pandemii i zdalnego nauczania. Każdy ma prawo być sobą i być pozytywnie przyjęty w grupie. Ty także masz prawo być sobą i oczekiwać akceptacji i zrozumienia od innych.
 • Pamiętaj o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego: dezynfekcji rąk po przyjściu  do szkoły, częstym myciu rąk w trakcie pobytu w szkole, noszeniu maseczki w zamkniętych wspólnych przestrzeniach (toaletach, korytarzach, autobusie szkolnym), zachowaniu dystansu społecznego
  w kontaktach z innymi, korzystania z własnych przyborów szkolnych i niepożyczania ich innym, wychodzenia na świeże powietrze na przerwach.

Powodzenia!!!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.