Wycieczka do Namysłowa

27 września 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klas VI, VII i VIII naszej szkoły do Namysłowa. Celem jej było odwiedzenie najważniejszych namysłowskich miejsc pamięci oraz obejrzenie spektaklu pt. „ Kamienie na szaniec” w wykonaniu profesjonalnych teatralnych aktorów.

Spektakl odbył się w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Wywarł na uczniach ogromne wrażenie i zwiększył zainteresowanie okresem II wojny światowej.

Po spektaklu uczniowie zwiedzali miejsca pamięci. Jednym z nich była tablica poświęcona Polskiemu Państwu podziemnemu i Armii Krajowej, która umieszczona jest na wschodniej ścianie ratusza. Podczas składania znicza, nauczyciele przypomnieli uczniom o randze Polskiego Państwa Podziemnego oraz szczególnej dacie 27 września. Właśnie w ten dzień utworzona została w  1939 roku Służba Zwycięstwu Polski , którą przekształcono najpierw w 1940 roku w Związek Walki Zbrojnej, a następnie rozkazem Naczelnego Wodza w Armię Krajową.

Podczas zwiedzania Namysłowa uczniowie byli również światkami montowania monumentu pomnika poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Pomnik ten został odsłonięty w dniu 30 września i stanowi świadectwo patriotyzmu w naszym regionie.


Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.