Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

SPB_banerW bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą – Panią Agnieszką Sierpińską – biorą udział w projekcie: „Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu”.

Jest to to ogólnopolski program edukacyjny kierowany do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Celem projektu jest nauczenie dzieci bezpiecznych zachowań w sytuacjach, z którymi mają do czynienia na co dzień. Wiedza zostanie przekazana najmłodszym w ramach zajęć przyrody i godzin wychowawczych. Program realizowany będzie w 4 blokach tematycznych: bezpieczeństwo w pociągu, bezpieczne korzystanie z energii i urządzeń elektrycznych, bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu, ekologia i dbałość o środowisko. Zajęcia odbywać się będą w oparciu o nowoczesne materiały dydaktyczne.

Pomysłodawcą i organizatorem programu Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu jest Fundacja Grupy PKP. Udział w projekcie mogą wziąć szkoły z całej Polski. Docelowo będzie to około 100 placówek i ok. 5.000 uczniów. Ambitni nauczyciele, skutecznie wspierający aspiracje swoich podopiecznych mogą dzięki programowi zawalczyć o atrakcyjne nagrody dla szkół.

Bezpieczeństwo dziecka jest dla każdego rodzica sprawą priorytetową. Jak nauczyć więc swojego malucha prawidłowego zachowania na kolei? Jak przekazać mu zasady korzystania z energii elektrycznej? Na co powinien uważać podczas korzystania z Internetu? Jak dbać o środowisko naturalne? Beni, maskotka programu, pomoże najmłodszym znaleźć odpowiedzi nie tylko na te pytania. Dzięki nauce przez zabawę dzieci lepiej i łatwiej zrozumieją zasady bezpieczeństwa. Interaktywne gry, quizy czy przedstawienia uatrakcyjnią zajęcia i pozwolą najmłodszym w ciekawy sposób wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.