Jasełka 2015

jas1Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich jasełka wystawione 21 grudnia 2015 r. w kościele parafialnym                         w Smarchowicach Wielkich. Przed rozpoczęciem przedstawienia głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Mościcka – Orlińska, która przywitała zaproszonych gości: pana wiceburmistrza Artura Włodarczyka, panią naczelnik wydziału oświaty Joannę Leszczyńską, panią przewodniczącą komisji oświaty Marię Teodorczyk, radnego gminy Namysłów Kazimierza Drapiewskiego z małżonką.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, pasterze, trzej królowie, Herod, kanclerz, śmierć, diabeł i piękne anioły, które tego dnia zstąpiły na ziemię. Inscenizacja przeplatana była wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek. Dodatkową atrakcję stanowił występ absolwenta naszej szkoły – Jana Golańskiego, który zagrał dla nas na trąbce.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na mieszkańcach duże wrażenie i poruszenie nawet do łez. Spektakl, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Natomiast dzieci przede wszystkim „zaistniały” w swoim własnym środowisku, miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Za swoją pracę w nagrodę otrzymały od pani dyrektor i pana radnego Tadeusza Węglarza słodycze. Nie brakło też słodkości dla wszystkich obecnych w kościele – każdy miał możliwość poczęstowania się pierniczkami upieczonymi przez naszych uczniów.

Dziękujemy Wam Drodzy Państwo za tak liczną obecność. Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Oprac. Ludwika Hejna

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.