Jak myć ręce?

Myjemy je kilkanaście razy dziennie. Przed posiłkiem, po przyjściu do domu i wyjściu z toalety…ale chyba nikt nie zastanawia się czy robi to właściwie. Woda i mydło to za mało, żeby usunąć ze skóry drobnoustroje. Trzeba wiedzieć jak myć!

 Mycie rąk to podstawowa zasada higieny. Jej przestrzeganie zapobiega przenoszeniu i rozpowszechnianiu się groźnych bakterii. Dbanie o czystość rąk ma kluczowe znaczenie w profilaktyce zdrowotnej. Nawyk częstego mycia rąk może uchronić przed wieloma chorobami, dlatego trzeba zaszczepiać go u dzieci od najmłodszych lat. Ta podstawowa czynność higieniczna jest najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na usuwanie mikrobów, zapobieganiem ich pomnażaniu się i rozwojowi oraz zakażeniom skóry.

Przez staranne mycie można usunąć nawet około 90 proc. mikroorganizmów z powierzchni skóry. Nie lekceważmy mycia rąk! Myjąc w pośpiechu dłonie, nie czyścimy dokładnie całej ich powierzchni. Zarazki lokują się na przestrzeniach między palcami, na kciukach nadgarstki oraz przy paznokciach.

Teoretycznie i praktycznie o zasadach mycia rąk instruowały nas: Pani Elżbieta Wierzchołowska, Naczelna Pielęgniarka Namysłowskiego Centrum Zdrowia oraz Pani Justyna Chruszcz, Pielęniarka Epidemiologiczna namysłowskiego szpitala.

Poniżej fotorelacja z tego ciekawego i pożytecznego spotkania.


Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.